31 Ocak 2008

BEBEK KURABİYELERİUzun bir aradan ve çok yoğun bir dönemden sonra, sonunda tekrar kurabiye yapma ve süsleme zamanım oldu. Hani bazı insanlar vardır, kan bağıyla birbirinize bağlı değilsinizdir, o yüzden "aile" denmez resmi olarak... Ama öyle kişilerdir ki bunlar, çocukluğunuzdan beri yanınızdadır. Her güzel gününüzde, her zor anınızda, evlendiğinizde, çocuklarınız doğduğunda, çocuklarınız büyüreken hep yanınızdadır. Hem sizin, hem çocuklarınızın her şeyine yetişir. Çocuklarınızın anılarında çok önemli yeri vardır. Hatta kan bağıyla aile olarak belirlenmiş kişilerden de çok...
İşte anne ve babamın böyle bir arkadaşı, beni her zaman herkesle "yeğenim" diye tanıştırmış olan ve çocukluk anılarımda önemli yer kaplayan biri, iki gün önce baba oldu. Küçük bir kızı oldu. Bu kurabiyeleri onlara yaptım:) Tüm işlerimin bitmesi ve uzun bir aradan sonra ilk kez kurabiye yapabilmem için daha güzek bir zaman denk düşemezdi sanırım :)
O küçük kızın çok güzel bir hayatı olacağına, çok neşeli ve sevgi dolu bir ailede büyüyeceğine hiç şüphem yok. Hepsine, upuzunn, neşeli, sağlıklı bir yaşam diliyorum :))
Kurabiyeler için gerekli malzemeler:
MALZEMELER:
490 gr un
¼ çay kaşığı tuz
1 çay kaşığı kabartma tozu
227 gr margarin/tereyağı
300 gr şeker
2 yumurta
2 çay kaşığı vanilin
1 portakal kabuğunun rendesi.
Yapılışını detaylı olarak önceki yazımdan okuyabilirsiniz.
Süsleme içinse, şeker hamuru, kırmızı gıda boyası, süsleme şekerleri ve gıda boyası kalemi kullandım. Süsleme işi tamamamen zevkinize kalmış birşey. Ben hamura kırmızı gıda boyasını ekledikten sonra, düz pembe bir hamur olana kadar yoğurmayıp ebrulu bir halde bıraktım. Kapladıktan sonra da annemle elimize gıda boyası kalemini alıp, tulumları içimizden geldiği gibi süsledik :)Bu yazıda da şeker hamuru kullanımıyla ilgili daha ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Yaşama hoşgeldin Rana! :)

Etiketler:

5 Comments:

Anonymous Yurtdışı Eğitim said...

bebek kurabiyeleri çok güzel ve zevkli görünüyor ellerinize sağlık

13:47  
Anonymous zerrin - misss said...

fotoğrafları göremedim. sorunmu var acaba ? merakta ettim :)

sevgiler...

www.misssgibi.com

19:16  
Blogger tugce:-) said...

zerrin,
resimler bende gözüküyor. belki bağlantı hızı düşük olduğu için zor yükeleniyor ve görüntülenemiyordur :(

21:54  
Anonymous http://ballkabak.blogspot.com/ said...

Bebek kurabiyeleri harika olmuş,şahsen yemeğe kıyamam.Ellerinize sağlık sevgiler

01:16  
Anonymous yemek tarifleri said...

Guzel bir tarifmis. Tebrik ederim.

15:26  

Yorum Gönder

<< Home